Aslandağ Grup

Aslandağ Grup HAKKINDA

Aslandağ Ahşabın ağaçla birlikteliği 60 yıl öncesine dayanmakta. İşini inançla ve severek yapan baba Saadettin Aslandağ, memleketi olan Kastamonu’nun ormanlarla kaplı, zengin ağaç çeşitlerinin bulunduğu dağlarda en iyi keresteleri kullanarak kaliteli ve hatasız ahşap ev imalatı yapmaya başlamıştır.

Babaları Saadettin Aslandağ’ın destekleriyle yola çıkan Tuncay ve Cemal Aslandağ 1977 yılında meslek hayatlarına Göztepe Sanayi Sitesi’ndeki 200 m2’lik küçük bir atölyede başlamışlardır. Salih ve Aydın Aslandağ’ın da destekleriyle 1988 yılında bir aile şirketi olarak Aslandağ Ahşap kurulmuştur.

15 yıllık dönemde sayısız müşterisini kaliteli ürünlerde buluşturan ve memnuniyetini kazanan Aslandağ Ahşap 2004 yılında girişimci yönlerini ortaya koyarak Ümraniye ilçesinde 5000 metrekare kapalı alanı bulunan bir fabrikaya taşınmışlardır. Markalaşma adına önemli bir adım atılarak Artella markası oluşturulmuş ve kısa sürede birçok inşaat firmasına çözüm ortağı olarak ahşabın tercih edilen markası olmuştur. Artella ahşap kapı, mutfak ve banyo dolabı üretimini de benimseyerek, ahşabın geleneksel tasarım ve üretim biçimini modern bir anlayışla yeniden yorumlamaya ve farklı tasarım konseptlerini hayata geçirmeye başlamıştır.

Son kullanıcısına her zaman ayrıcalıklı olduklarını hissettirecek tasarım ve hizmet kalitesini sunmayı kendisine hedef edinen Artella, bugün İstanbul Samandıra da 17.000m2 alan üzerine Avrupa standartlarında ve insan sağlığıyla dost malzemelerden oluşan bir imalat gücüne erişmiştir.

Yapılan projelerden edinilen referans ve tecrübelerle sektörün ihtiyaçları tespit edilerek Aslandağ Ahşap günümüzde bir grup şirketi haline gelmiş ve Aslandağ Grubu olarak bünyesinde Artella, Tresette, STCA Gayrimenkul, Kartallife, Yuvam Kartal, Evin Adresi.com, Compodoor, Leono gibi farklı sektörlere hizmet veren markalarını oluşturmuştur. Aynı zamanda İtalya’nın önde gelen markalarından Pedini mutfak markasının ve Okey Porte çelik kapı markasının da temsilciklerini alarak firma garantisinde müşterilerine sunmaktadır.

Gelişimi kendisine daima hedef edinen Aslandağ Grubu, son olarak bünyesinde hem kendi ürettiği, hem de distribütörlüğünü aldığı ürünlerin satış organizasyonunu yapmak için 4A Collection markasını oluşturmuştur.

2018 yılında Sakarya Kaynarca da bulunan Mobilya İhtisas Organize Sanayi Bölgesinde yeni bir fabrika yatırımını bitirmeyi planlayan Aslandağ Grubu, 40 bin m2 alan üzerine 3 etaptan oluşacak bir fabrika yaparak, yeni üretim üssünü Sakarya’ya taşımayı hedefliyor.

Yeni yapılacak fabrikadaki tüm tesislerin devreye girmesiyle yaklaşık 500 kişiyi istihdam etmeyi planlayan Aslandağ Grubu; yenilikçi ve öncü adımlarla sektörün geleceğine yön vermeye devam ediyor.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Büyükbakkalköy Mahallesi, Samandıra Yolu No:9, Maltepe/Istanbul, Türkiye

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ
YORUM VE PUAN EKLE

Gönder
YORUMLAR
Henüz Yorum Eklenmemiş.